Medarbejdere

Ledelse

Jørn Warm

Forstander
Ansat siden: 2006
nachschule-warm@tingleff.dk

Rico M. Andersen

Viceforstander, Matematik
Ansat siden: 2008
rico.andersen@nachschule.dk

Karin Warm

Afdelingsleder, Tysk fremmedsprog, studievejleder
Ansat siden: 2006
karin.warm@nachschule.dk

Pia Bennedsen

Bogholder, Sekretær
Ansat siden: 1998
nachschule-kontor@tingleff.dk

Lærere

Jens Paysen

Matematik, fysik, biologie, fodbold, volleyball, idræt
Ansat siden: 1993
jens.paysen@nachschule.dk

Martin Holst

Dansk modersmål, samfundsfag, geografi, medborgerskab, studietid
Ansat siden: 2008
martin.holst@nachschule.dk

Ingrid Berndsen

Tysk modersmål, engelsk, samfundsfag, historie, ridning, kulturfag
Ansat siden: 1988
ingrid.berndsen@nachschule.dk

Marthe Behnke

Engelsk, tysk modersmål, medborgerskab
Ansat siden: 2010
marthe.behnke@nachschule.dk

Jasper Andresen

Tysk modersmål, dansk fremmedsprog, samfundsfag, historie, mindretalshistorie, band
Ansat siden: 2011
jasper.andresen@nachschule.dk

Nina Dahlgaard

Tysk fremmedsprog, dansk fremmedsprog, biologi, fysik, matematik, fullbody, kulturfag
Ansat siden: 2016
nina.dahlgaard@nachschule.dk

Ingwer Gongen

Matematik, fysik, science
Ansat siden: 2005
ingwer.gonnsen@nachschule.dk

Ulrike Petersen

Tysk modersmål, kulturfag
Ansat siden: 1991
ulrike.petersen@nachschule.dk

Thies Rheintal

Geografi, matematik, bygge, kondi, adventure, studievejleder
Ansat siden: 1991
matthias.rheinthal@nachschule.dk

Brigitte Thun

Design, kunst
Ansat siden 2014
brigitte.thun@nachschule.dk

Camilla Bruhn

Dansk, engelsk, historie
Ansat siden 2017
camilla.bruhn@nachschule.dk

Alex Søndergaard

Idræt, fodbold, badminton
Ansat siden 2017
alex.soendergaard@nachschule.dk

Stefanie Wright

Matematik, dansk fremmedsprog, media, cheerleading
Ansat siden 2019
stefanie.pia.wright@nachschule.dk

Konrad Rønne Kristensen

Klaver, kor og band
Ansat siden 2019

Køkken og rengøring

Bent Nielsen

Pedel
Ansat siden 2012
bent.nielsen@nachschule.dk

Hans Christensen

Pedel
Ansat siden: 1990

Finn Fogtmann

Pedel
Ansat siden 2019

Tine Oehlenschlæger

Køkkenleder
Ansat siden 2012
kokken@tingleff.dk

Birgit Rosenlund

Køkkenassistent
Ansat siden 2019

Rikke Møller

Køkkenmedhjælper, gastronomi
Ansat siden: 2014

Botilla Hansen

Køkkenmedhjælper og rengøring
Ansat siden: 2005

Else Andersen

Køkkenmedhjælper og rengøring
Ansat siden: 2019

Maibritt Brauckmann

Køkkenmedhjælper
Ansat siden 2009

Inken Carstensen

Foto
Ansat siden: Meget lang tid